MaseMase

Masážní a esenciální oleje

Masážní olejPři klasické rekondiční i relaxační masáži se používají masážní oleje, které zajišťují dobrou skluznost a příjemný pocit jak pro masírovaného, tak pro maséra. Používané oleje se snadno vstřebávají, a látky v nich obsažené účinně působí na organismus i po vlastní masáži.

 

Klasická a relaxační masáž s použitím přírodních olejů

Při masážích se používají základní masážní oleje Whitebear 2002 s různými účinky, které se mohou kombinovat s oleji esenciálními.

Veškeré masážní oleje jsou přírodní, s vysokým obsahem minerálních látek a stopových prvků, jako je draslík, vápník, hořčík, fosfor, vitamíny A a E, a mají vysoký obsah nenasycených mastných kyselin. Neobsahují chemické konzervační látky a barviva.

 

Základní masážní oleje

NEUTRAL

Masážní olej NEUTRAL je vhodný jak pro masáž částečnou, tak celkovou, pro pacienty s citlivou pletí nebo alergickými reakcemi. Obsahuje vysoké množství minerálů, stopových prvků a vitamíny A a E. Pokožka zůstává po masáži měkká a vláčná.

RELAX

Masážní olej RELAX je vhodný zejména pro masáž ztuhlých a bolestivých svalů. Lze ho použít jak pro masáž částečnou, tak celkovou. Podporuje proudění tělních tekutin a napomáhá odstranění škodlivých látek z těla. Účinné látky v něm obsažené působí hluboko pod pokožku a uvolňují svalové napětí. Při použití malého množství je velmi dobře vstřebatelný. Pokožka zůstává po masáži vláčná.

 

 

Esenciální oleje

Směs esenciálních olejů je namíchána tak, aby napomáhala k uvolnění svalového i psychického napětí. Tyto masážní oleje jsou snadno vstřebatelné a působí hluboko do pokožky, čímž se prohlubuje celkový masážní účinek.  Po masáži zůstává pokožka pružná, měkká a vláčná a není mastná.

Při masáži se esenciální oleje pouze přidávají do základních olejů.

CITRONÍK KYSELÝ (Citrus limon)
Citroník kyselý

Citroník kyselý má antiseptické a antidepresivní účinky. Zlepšuje náladu, snižuje krevní tlak a povzbuzuje trávení.  Má výraznou, osvěžující vůni.

SKOŘICOVNÍK PRAVÝ (Cinnamomum ceylanicum
Skoricovnik pravy

Látky obsažené ve Skořicovníku pravém působí velmi dobře na krevní oběh, pokožku zahřívají a prokrvují. Olej má antiseptické účinky, uvolňuje psychické i svalové napětí, urychluje tok tělních tekutin. Neředěný silně dráždí pokožku.

YLANG-YLANG (Cananga odorata)
Grepfruit

Látky obsažené v oleji Ylang-Ylang  mají uklidňující a uvolňující účinek, snižují podrážděnost, krevní tlak, působí antidepresivně a pozitivně působí na pokožku.

BERGAMOT (Citrus aurantium ssp. bergamia
Bergamot

Tento olej má silné antidepresivní a sedativní účinky. Působí pozitivně proti stresu, nervovému napětí a úzkosti.

HŘEBÍČEK (Eugenia caryophyllata
Hřebíček

Hřebíček má antibakteriální, antimykotické a analgetické účinky. Pomáhá při nervovém a svalovém napětí.

GRAPEFRUIT (Citrus max.var. paradisi)
Grepfruit

Grapefruit má stimulující, antidepresivní a osvěžující účinky, prokrvuje pokožku a reguluje funkci potních žláz. Má příjemnou a osvěžující vůni.